Farské oznamy (15. október 2017, 28. cezročná nedeľa)

28. nedeľa V cezročnom období 7.30 MK + Rozália a rodina
9.00 JV + Dominik, Mária, Ladislav a Anna
18.00 + rodičia

7.00 za Božiu ochranu pre Alexandru a Franciscu
18.00 JV poďakovanie za Božiu pomoc pre rodinu

Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka, sp. 7.00 za zdravie a Božiu pomoc pre kamarátku Máriu
18.00 JV + starí rodičia a ich deti z oboch strán

Sv. Lukáša, evanjelistu, sviatok 7.00 + Jozef, Zlatka a Vilma
18.00 JV za zdravie a Božiu pomoc

7.00 JV za nenarodené dieťa
18.00 + Ján a súrodenci

7.00 JV + krstná mama Terézia
18.00 MK + rodičia a brat

7.30 MK + vnuk Stanislav

29. nedeľa V cezročnom období

(Misijná nedeľa)

7.30 + manžel a ostatná rodina
9.00 JV za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu
10.30 MK za farníkov
18.00 + rodičia, brat Dušan a synovec Matej

Iniciálky: JV – o. Juraj Vittek, AŠ – o. Andrej Šottník, MK – dp. Martin Kramara

V utorok po sv. omši budú v pastoračnom centre katechézy pre dospelých.

Prvé sv. prijímanie

V stredu počas večernej sv. omše sa začne farská príprava prvoprijímajúcich detí. Deti sa pred sv. omšou o 17.30h stretnú s animátorkami v pastorku.

Zbierka na misie

Na budúce nedeľu bude po všetkých sv. omšiach zbierka na misie. Za Vašu veľkodušnosť nech Vás Pán Boh odmení.

Príprava ďalšieho čísla farského časopisu Spravodaj

Srdečne Vás chceme pozvať k spolupráci pri príprave časopisu Spravodaj, ktorý informuje o dianí v našej farnosti. Chceli by sme ho posunúť na ďalšiu úroveň oficiálneho časopisu našej farnosti. V stredu o 19.00h bude stretnutie, na ktorom by sme chceli tieto veci prebrať, hovoriť o redakčnej rade a zároveň sa pustiť do prípravy ďalšieho čísla. Srdečne pozývame všetkých k spolupráci na tomto diele, tých, ktorí aj doteraz prispievali, ale aj nových a ľudí, ktorí majú akúkoľvek skúsenosť, ktorá by mohla pomôcť pri vydávaní tohto časopisu, redaktori, grafici, a pod.

„Večer všetkých svätých“pre deti

Aj tento rok by sme chceli pripraviť pre naše deti hodnotný zábavno-kultúrno-duchovný večer s názvom „Večer všetkých svätých“, pri ktorom chceme deťom príťažlivým spôsobom pomôcť lepšie porozumieť tomuto sviatku a kresťanským zvykom. Pod vedením kňazov a animátorov sa budú konať v Pastoračnom centre rozličné hry, scénky, tance, ukazovačky, ktoré budú prepletené katechézou o skutočnom význame sviatku Všetkých svätých a Dušičiek. Deti sa môžu obliecť do šiat, ktoré pripomínajú jednotlivých svätých a tak sa o nich niečo dozvedieť. Ide nám o to, aby sme našim deťom dali alternatívu zážitku propri rozličných pochybných odkresťančených halloweenskych maškarádach. Zvažujeme ešte deň, kedy sa táto udalosť bude konať. Privítame najmä mienku rodičov vzhľadom na to, že sa počas sviatkov veľa cestuje. Sú dve alternatívy, buď v piatok 27. október alebo priliehavejší deň 31. október na vigíliu sviatku Všetkých svätých.

Ranné štvrtkové omše po latinsky

Smernice Rímskeho misála vyzývajú: „Keďže sa však v určité dni častejšie stretajú veriaci z rozličných národov, je vhodné, aby títo veriaci v ľahších nápevoch vedeli po latinsky spievať spoločne aspoň niektoré časti omšového poriadku, najmä vyznanie viery a modlitbu Pána“ (č. 41). Aj počas beatifikačnej omše sme mali možnosť zažiť univerzalitu Cirkvi slávením sv. omše po latinsky. Ako po minulé roky, aj tento rok budú štvrtkové ranné omše po latinsky v novom obrade.