ACN: Pomoc trpiacej Cirkvi

Milí priatelia,
pápežská nadácia ACN – Aid to the Church in Need (u nás známa aj ako Kirche in Not) predstavuje projekt záchrany irackých kresťanov Z RUÍN K DOMOVU. Jeho súčasťou bude v dňoch 1. – 4. 12. 2017 návšteva irackej lekárky a rehoľnej sestry Larsy Anees Yousif Khazmee na Slovensku. Máte pre sestru Larsu otázku? Príďte alebo sa zapojte do on-line diskusie na našom FB.
Bližšie informácie nájdete TU. Zmena programu vyhradená.
Projekt Z RUÍN K DOMOVU:
Našou odpoveďou na otázku migrácie je konkrétna pomoc rodinám v 9 mestách a obciach v Iraku. Obnova jedného domu na Ninivskej planine v severnom Iraku stojí priemerne 5 800 EUR. Takmer 24 000 ľudí sa už vrátilo, mnohí práve vďaka podpore ACN. Pomôžme im vstať, zachovať ich ľudskú dôstojnosť a dajme nádej na nový život takmer 13 000 rodinám.
Insert alt text here

Prednedávnom obletela svet správa, že Svätý Otec František dostal vzácny dar, športové Lamborghini Huracán, ktoré následne venoval do aukcie. Možno neviete, že finančný výťažok z dražby umožní vďaka pápežskej nadácii ACN prenasledovaným kresťanom v Iraku návrat domov. Čítajte viac.

Insert alt text here
Maryam Waleed Behnam – dievča zo severoirackého mesta Qaraqosh, ktoré muselo v roku 2014 utiecť pred vyčíňaním ISIS zo svojho domova. Ako prežila? Kde je? Aký je jej život po strate domova? Prečítajte si jej príbeh alebo si pozrite video s jej odkazom pre nás všetkých.
CHCEM POMÔCŤ ĽUĎOM V NÚDZI
Pridajte sa k nám!
Podporovať prenasledovaných kresťanov a ľudí v núdzi môžeme spoločne aj zo Slovenska. Kontaktujte nás, radi Vám detailnejšie predstavíme poslanie ACN alebo spoločne pripravíme zaujímavé aktivity vo Vašom spoločenstve alebo v komunite. Pošlite nám e-mail na adresu: info@acn-slovensko.org. Sledujte náš Facebook a webovú stránku www.acn-slovensko.org.
ACN vďaka podpore dobrodincov v roku 2016:
podporila 1 222 stavebných a rekonštrukčných projektov
distribuovala YOUCAT – ilustrovaný katechizmus pre mládež preložený do 180 jazykov
zakúpila 375 áut, 149 motocyklov, 239 bicyklov a 2 člny pre potreby pastorácie
pomohla šíreniu Evanjelia podporou 87 televízií a 121 rádií na 5 kontinentoch
zabezpečila 1 435 888 omšových milodarov
umožnila 10 760 seminaristom štúdium a prípravu na kňazstvo
sprostredkovala 11 080 rehoľným sestrám existenčnú pomoc a vzdelávanie
ACN – Aid to the Church in Need (u nás známa ako Kirche in Not) je medzinárodnou dobročinnou a pastoračnou organizáciou založenou v roku 1947. Jej poslaním je poskytovať pomoc ľuďom v núdzi a prenasledovaným kresťanom.
Pápežská nadácia ACN každoročne realizuje približne 6 000 projektov v 148 krajinách sveta.
Ďakujeme Vám!

Martina Hatoková, riaditeľka kancelárie