Farské oznamy (3. pôstna nedeľa, 4. marca 2018)

 

Liturgický kalendár

Úmysly

Nedeľa

4.3.

3. PÔSTNA NEDEĽA 7.30 + dcéra
9.00 VH + Ivona a rodičia z oboch strán
10.30 JV za farníkov
18.00 MK za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

Pondelok

5.3.

       
18.00 MK + rodičia a ich synovia z oboch strán
Utorok

6.3.

  7.00 + mama Anna
     
Streda

7.3.

       
18.00 JV + manžel Anton (10. výr.)
Štvrtok

8.3.

       
18.00 + rodičia František a Mária, Ján a Margita

Piatok

9.3.

       
18.00 JV + Ján, Jozef, Filip, Vilma a starí rodičia

Sobota

10.3.

  7.30 + manžel, rodičia a starí rodičia
     

Nedeľa

11.3.

4. PÔSTNA NEDEĽA 7.30 + rodičia František, Mária a Juraj
9.00 JV + rodičia Gabriel a Terézia
10.30 za farníkov
18.00 MK + otec, starí rodičia a svokor

Iniciálky: JV – o. Juraj Vittek, AŠ – o. Andrej Šottník, MK – vdp. Martin Kramara, VH – dp. Václav Hypius

 

Katechézy

Skupina o. Juraja bude mať v tomto týždni katechézu v stredu a skupina o. Andreja bude mať katechézu v pondelok po adorácii. Detská sv. omša v tomto týždni nebude, ani spoločné stretnutie birmovancov.

Pobožnosť krížovej cesty

V piatok a v nedeľu bude o 17:15 krížová cesta. Naša farnosť dnes vedie krížovú cestu v Marianke so začiatkom o 15.00h. Z tohto dôvodu dnes večer v našom kostole krížová cesta nebude. Odchody autobusu, ktorý pravidelne z jednotlivých zastávok berie ľudí do Marianky, sú na plagátiku na nástenke.

Sv. omše počas a kancelária jarných prázdnin

Počas jarných prázdnin bude len jedna sv. omša denne, a to večer o 18.00, s výnimkou utorka, kedy bude sv. omša iba ráno o 7.00. Kancelária bude počas jarných prázdnin otvorená iba v pondelok a piatok vo zvyčajnom čase.

2% dane pre OZ Spoločné dobro

Občianske združenie Spoločné dobro, ktoré pôsobí v našej Farnosti  Svätej rodiny a podieľa sa na jej aktivitách, sa obracia na Vás s prosbou o poukázanie 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej resp. právnickej osoby za rok 2017. Združenie je riadne zaregistrované v zozname prijímateľov 2%, a preto možno aj takýmto spôsobom podporiť podujatia  farnosti, ako je letný tábor detí a rodín či jednotlivcov, ktorí pomoc potrebujú. Tlačivo na poukázanie dane je k dispozícii vzadu v kostole na stolíku pri katolíckej tlači. Adresa a bližšie informácie sú na nástenke pri vstupe do kostola.

Podpora pútnickeho miesta

Veriaci farnosti Pavlovce nad Uhom nám ponúkajú vlastnoručne napečenú a vyzdobenú ozdobu k veľkonočným sviatkom – veľkonočného baránka. Cieľom ich aktivity je získať podporu na rozvoj pútnickeho miesta vo svojej filiálke Vysoká nad Uhom. Je to rodisko Anky Kolesárovej, mučenice čistoty, ktorej proces blahorečenia v súčasnosti prebieha. Odporúčaný milodar za baránka je 10,- eur. Kúpiť si ho môžete vzadu v kostole.

Lectio divina

V stredu 7. marca o 20:00 bude bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský v Katedrále sv. Martina viesť modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina s názvom „Bohatý mladík, ktorý sa skryl“.

Divadelné predstavenie

Tanečné divadlo ATak srdečne pozýva na premiéru novej inscenácie o kráľovi Dávidovi. Príbeh hrdinu, vojaka, umelca, hriešnika aj svätca je oblečený do netradičnej súčasnej javiskovej podoby a podfarbený žalmami, ktoré špeciálne pre túto divadelnú inscenáciu zhudobnila Dominika Gurbaľová. Predstavenie sa uskutoční v nedeľu 18. marca 2018 v Dome kultúry Zrkadlový Háj o 19:00 hod. Plagát nájdete na nástenke.

Deň otvorených dverí a zápis do 1. ročníka na katolíckych školách

Základná škola Matky Alexie a Základná škola sv. Uršule pozývajú na Deň otvorených dverí a tiež na zápis do 1. ročníka. Bližšie informácie nájdete na plagátikoch na nástenke.