Farské oznamy (26. august 2018, 21. cezročná nedeľa)

 

Liturgický kalendár

Úmysly

Nedeľa

26.8.

21. CEZROČNÁ NEDEĽA 7.30 + Ján a Emília
9.00 za farníkov
18.00 + Róbert a rodičia

Pondelok

27.8.

Sv. Moniky, spomienka  
18.00 + Monika, Valéria, Alexander a Ferdinand

Utorok

28.8.

Sv. Augustína, biskupa a učiteľa Cirkvi, spom. 7.00 za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu
 
Streda

29.8.

Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa, spom.  
18.00 + príbuzní
Štvrtok

30.8.

   
18.00 + rodičia, brat a + členovia rodín

Piatok

31.8.

   
18.00 + Peter

Sobota

1.9.

  8.00 za Ružencové bratstvo
   

Nedeľa

2.9.

22. CEZROČNÁ NEDEĽA 7.30   rodičia
9.00 AZ + Angela, Vincent, Margaréta, Marián, Karol a Alexandra
10.30   za farníkov
18.00 JD za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

Iniciálky: JV – o. Juraj Vittek, AŠ – o. Andrej Šottník, JD – vdp. Juraj Drobný, AZ – vdp. Anton Ziolkovsky

 

 

Blahorečenie

Všetkým, ktorí sa rozhodli ísť na blahorečenie Anky Kolesárovej, dávame do pozornosti informácie, ktoré nám boli zaslané z Košickej arcidiecézy. Nájdete ich na plagátikoch na nástenke.

Spovedanie

Spovedať v tomto týždni budeme len počas pracovných dní pred večernými sv. omšami. Počas sv. omše sa bude spovedať iba v pondelok a stredu. Prosíme, aby ste si vyberali predovšetkým tieto termíny.

 

Púť seniorov

Združenie kresťanských seniorov Vás srdečne pozýva na púť do Šaštína, ktorá sa uskutoční v stredu 12. septembra 2018. Program púte s kontaktnými údajmi nájdete na výveske pri vchode do kostola.

Stretnutie ružencového bratstva

RB oznamuje, že v sobotu 1. septembra 2018 o 7.30h bude stretnutie členov ružencového bratstva. Začne sa modlitbou sv. ruženca o 7.30h a po ňom o 8.00h bude svätá omša.

Veni Sancte

Na budúce nedeľu budeme počas sv. omší prosiť spevom hymnu Veni, Sancte SpiritusBožiu pomoc a svetlo Ducha Svätého pre našich žiakov, študentov a ich pedagógov do nasledujúceho školského roku.

Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína

Pozývame všetkých veriacich zúčastniť sa Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína, ktorá sa bude konať 14.- 16. septembra 2018. Národná púť vyvrcholí sv. omšou v sobotu, 15. septembra o 10.30 hod., počas ktorej prednesie homíliu Mons. Milan Lach, gréckokatolícky biskup Eparchie Parma v Ohio (USA). Na druhý deň, 16. septembra 2018, bude v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne sláviť sv. omšu o 10.30 hod. bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko v rámci púte seniorov a chorých.

Pozvanie pre mladých na podujatia v rámci púte do Šaštína

V rámci národnej púte do Šaštína na slávnosť Sedembolestnej je pripravený aj bohatý sprievodný program, na ktorý pozývame všetkých, osobitne mladých a rodiny. Už 14. septembra sa začne pešia púť s otcom biskupom Mons. Jozefom Haľkom „Po stopách Titusa Zemana“ od rieky Moravy neďaleko obce Závod do Šaštína. Pôjde pri nej nielen o pripomenutie hrdinstva blahoslaveného Titusa Zemana, ale aj o uvažovanie nad vlastnou životnou cestou. V Šaštíne čaká všetkých pútnikov okrem slávnostnej svätej omše aj bohatý sprievodný program: divadelná hra Slovenského Národného Divadla „Nepolepšiteľný svätec“, divadelné predstavenie Komunity Cenacolo „Milosrdný Samaritán“, diskusia so zaujímavými hosťami, hudobné a modlitbové pásma ako aj detský program. Pre mladých sú v „Cliptime zóne“ pripravené workshopy, prednášky a hry. Celý program sa nesie v duchu odvahy s heslom: Bez strachu. Podrobnejšie informácie sú na plagáte a na stránkach www.bazilika.skwww.cliptime.sk.

Púť do Marianky

Pozývame všetkých veriacich zúčastniť sa tohtoročnej púte do Marianky, ktorá sa bude konať 7.- 9. septembra 2018. Púť vyvrcholí sv. omšou, ktorú bude v nedeľu 9. septembra o 11.00 hod. sláviť bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

Zmena omší

Od nedele 2. septembra budú sv. omše opäť bývať tak, ako počas školského roka. Pre nás to zatiaľ znamená len toľko, že  už na budúcu nedeľu bude sv.omša aj o 10.30.