Kňazi vo farnosti

Farár je vlastný pastier farnosti, ktorá mu je zverená, a vykonáva pastoračnú starostlivosť o spoločenstvo, ktoré mu je zverené, pod autoritou diecézneho biskupa, ku ktorého účasti na službe Krista je povolaný, aby pre to isté spoločenstvo vykonával učiacu, posväcovaciu a riadiacu úlohu za spolupráce aj iných presbyterov alebo diakonov i za prispenia laických veriacich podľa normy práva.“ (kánon 519 Kódexu kánonického práva)

„Kde to okolnosti vyžadujú, pastoračná starostlivosť o farnosť alebo súčasne o rozličné farnosti sa môže zveriť viacerým kňazom ako celku („in solidum“), ale s tým právom, že jeden z nich má byť vedúcim vykonávania pastoračnej starostlivosti, čiže má riadiť spoločnú činnosť a niesť za ňu zodpovednosť pred biskupom. (kánon 517 Kódexu kánonického práva)

 

Kňazi pôsobiaci vo farnosti v súčasnosti

Od 1. júla 2015 zveril bratislavský arcibiskup-metropolita Mons. Stanislav Zvolenský farnosť kňazom Jurajovi Vittekovi a Andrejovi Šottníkovi z formačnej Komunity Oratória svätého Filipa Nériho, ktorí sú farári „in solidum“. O. Juraj Vittek, moderátor formačnej Komunity Oratória, zároveň pastoračne vedie spoločnú činnosť ako farár-moderátor. O. Andrej Šottník je v súčasnosti aj školským dekanom dekanátu Bratislava-juh.

* Farár-moderátor:

PhDr. Juraj VITTEK PhD. 1.7.2015 –
nar. 1975 vo Zvolene, ord. 1.7.2000; kap. 1.7.2001 Galanta, 1.9.2002 Šaľa; adm. 1.7.2003 Kostolná pri Dunaji, 15.7.2005 Ba-Podunajské Biskupice; výp. 1.7.2008 Ba-Sv. Alžbety; duchovný správca SKM v Ríme 15.8.2008; far.-moderátor 1.7.2011 Senec, 2013 člen presbyterskej rady, 1.7.2015 Ba-Svätej Rodiny (viac na www.jurajvittek.sk)

* Farár:

Mgr. Andrej ŠOTTNÍK 1.7.2015 –
nar. 1969 v Trnave, ord. 24.9.1994; kap. 1994 Senec; adm. 1.7.1997 Nitra-Janíkovce; šk. dekan 18.1.2000 Nitra; far. 15.7.2000 Šaľa; dekan 1.9.2000 tamtiež; far. 1.7.2011 Senec (šk. dekan), 1.7.2015 Ba-Svätej Rodiny (šk. dekan)

 

 

Od 1. júla 2017 pôsobí vo farnosti ako výpomocný duchovný hovorca KBS a kňaz žilinskej diecézy, vdp. Martin Kramara.

* Výpomocný duchovný:

ThLic. CSIDr. Martin KRAMARA 1.7.2017 –
nar. 1978 v Bytči, ord. 21.6.2003; 2003 ceremoniár BÚ Nitra; kap. 2005 Žilina-Mesto; 2007 štúdiá – Rím; 2011 duch. správca SKM v Ríme; výp. 1.7.2013 Ba-Dúbravka; 1.12.2014 hovorca KBS; výp. 1.7.2017 Ba-Svätej Rodiny

 

* Súčasní Bohoslovci našej farnosti

Peter Kupkovič, 1. ročník, novic Komunity Oratória
Milan Jaroš, 4. ročník, člen Komunity Oratória
Peter Repko, 5. ročník

Gréckokatolícka farnosť:

*DEKAN-farár:

Mgr. o. Ľubomír MATEJOVIČ (gréckokat. dekan – farár) 1.7.2009 –
nar. 1953 v Topoľčanoch; ord. 24.5.1987 ; far. 1990 Zeplínske Hradište; 1998 zakladateľ a predseda organizácie MIVA Slovensko; far. 2003 Nitra, 1.7.2009 Petržalka; 1.7.2009 dekan (protopresbyter) Bratislavsko-trnavský

 

 

 

Kňazi pôsobiaci vo farnosti v minulosti

 

* Farári vo farnosti

 

Mgr. Jozef Dúc 1.7.2007 – 30.6.2015
nar. 1969 v Bratislave, ord. 14.6.1997; kap. 15.6.1997 Senec, 1.8.1999 Komárno, 1.7.2000 Ba-Vrakuňa, 1.2.2001 Zlaté Moravce; adm. 1.7.2001 Nemčiňany; šk.dekan 1.9.2004 dekanát Zlaté Moravce;šk.inšpektor 10.3.2005; far. 1.7.2007 Ba-Svätej Rodiny; šk.dekan 12.9.2007 pre Ba-Petržalku, od 8.4.2008 dekanát Ba-juh; 2013 člen presbyterskej rady; far. 1.7.2015 Senec


Mgr. Jozef Karáč 1.7.1995 – 30.6.2007 
nar. 1953 v Bratislave, ord. 12.6.1977; kap. 1977 Šaštín-Stráže; adm.-dekan 1985 Unín; far.1.7.1995 Ba-Svätej Rodiny, 1.7.2007 Radošovce; výp. 1.7.2014 Ba-Záhorská Bystrica

 

* Kapláni vo farnosti

 

Mgr. Radovan Rajčák 1.7.2014 – 30.6.2015
nar. 1988 v Skalici, ord. 15.6.2013; kap. 1.7.2013 Senica, 1.7.2014 Ba-Svätej Rodiny, 1.7.2015 Šamorín, 1.7.2016 Ba-Podunajské Biskupice

 

 

 Mgr. Zdenko Tkáčik 1.7.2013 – 30.6.2014
nar. 1977 v Čadci, ord. 17.6.2007; kap. 17.6.2007 Ba-Dúbravka, 1.7.2010 Ba-Blumentál, 1.7.2013 Ba-Svätej Rodiny; far. 1.7.2014 Koválov

 

 

Mgr. Ján Behula 1.7.2011 – 30.6.2013
nar. 1979 v Leviciach, ord. 17.6.2006; diakon 2005 Ba-Nové Mesto; kap. 1.7.2006 Trnava-Sv. Mikuláša, 1.7.2007 Ba-Kráľovnej rodiny, 1.7.2009 Šamorín, 1.7.2011 Ba-Svätej Rodiny; far. 1.7.2013 Báhoň

 

 

 

ThLic. Jozef Pajerský 1.7.2009 – 30.6.2011 

nar. 1982 v Senci, ord. 6.7.2008; diakon 1.7.2007 Ba-Vrakuňa; výp. 6.7.2008 Senec; kap. 1.7.2009 Ba-Svätej Rodiny, 1.7.2011 Ba-Blumentál, 15.7.2013 Ba-Dlhé diely; 21.11.2013 predseda Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy; 6.6.2014 koordinátor pastorácie povolaní v Bratislavskej arcidiecéze; kap. 1.7.2015 Ba-Sv. Martina; výp. 1.7.2017 Ba-Rača

 

 

 

ICLic. Ján Sitár 1.7.2008 – 30.6.2009
nar. 1983 v Bratislave, ord. 14.6.2008; kap. 1.7.2008 Ba-Svätej Rodiny, 1.7.2009 Malacky, 1.7.2011 Ba-Blumentál; 13.3.2012 cirkevný sudca; far. 1.7.2016 Plavecký Štvrtok

 

 

 

Mgr. Martin Jarábek 15.7.2007 – 14.7.2009 

nar. 1978 v Bratislave, ord. 6.7.2002; diakon-štúdiá 2001 Rím; výp. 2002 Ba-Rača, 25.6.2003 Ba-N.Mesto; kap. 1.7.2004 tamtiež, 1.7.2005 Šamorín, 15.7.2007 Ba- Svätej Rodiny; výp. 15.7.2009 Ba-Blumentál; duchovný 2010 Bratislavská arcidiecézna charita; far. 1.7.2014 Smolinské; výp. 1.7.2017 Ba-Jarovce

 

 

 ThDr. Alexander Knorr, PhD. 1.7.2006 – 31.8.2007
nar. 1975 v Bratislave, ord. 1.7.2001; výp. 2001 Topoľčany; štúdiá 2001 Rím; výp. 2003 Ba-Sedemb. P. Márie; kap. 1.7.2004 Ba-Vrakuňa (do 31.8.2004); adm. 1.7.2005 Piešťany-CM; výp. 15.9. Ba-Najsv.Trojice; kap. 1.7.2006 Ba-Svätej Rodiny; 1.9.2007 špirituál kňazského seminára Bratislava; 1.5.2013 člen arcidiecéznej liturgickej komisie

 

PhLic. Michal Polák 1.7.2005 – 19.10.2005
nar. 1979 v Skalici, ord. 12.6.2004; diakon 1.8.2003 Hlohovec; kap. 12.6.2004 Ludanice, 1.7.2005 Ba-Svätej Rodiny, 20.10.2005 Ba-Nové Mesto, 1.7.2006 Nové Mesto nad Váhom, 1.7.2007 Trnava sv.Mikuláša; ukončenie pastoračnej služby 5.10.2007

* Diakoni vo farnosti

Mgr. Peter Solár 1.7.2014 – 30.8.2015
nar. 1974 v Bratislave; diakonát 10.6.2001; diakon 7.6.2002 Pezinok, 1.9.2002 Trnava-sv.Mikuláša, 1.7.2004 Zlaté Moravce, 15.9.2005 Myjava, 1.7.2010 Stupava, 2011 Bratislavská arcidiecézna charita, 1.2.2012 Ba-Svätej Alžbety, 1.11.2013 Ba-Kráľovnej rodiny, 1.7.2014 Ba-Svätej Rodiny, 1.9.2015 Skalica

 

Mgr. Ing. Vladimír Mikulec, PhD. 1.10.2012 – 1.6.2013
nar. 1978 v Bratislave; ord. 15.6.2013; diakon 1.10.2012 Ba-Svätej Rodiny, kap. 1.7.2013 Ba-Vrakuňa, 1.7.2014 Ba-Devínska Nová Ves, 1.7.2017 Ba-Blumentál

 

 

 

Mgr. Stanislav Čúzy 1.10.2011 – 15.6.2012
nar. 1980 v Trnave; ord. 16.6.2012; diakon 1.10.2011 Ba-Svätej Rodiny; kap. 1.7.2012 Senica, 1.7.2013 Ba-Sedembolestnej Panny Márie, 1.7.2014 Ba-Blumentál, 1.7.2017 Ba-Devínska Nová Ves

 

 

 

Mgr. Lukáš Uváčik 1.10.2010 – 10.6.2011
nar. v Piešťanoch; ord. 11.6.2011; diakon 1.10.2010 Ba-Svätej Rodiny; kaplán 1.7.2011 Skalica; menovaný za sudcu na obdobie jedného roka 13.3.2012; sekretár arcibiskupa 1.7.2012 Ba; far. 1.7.2016 Myjava

 


Mgr. Vladimír Uhrin 1.10.2009 – 11.6.2010
nar. Nová Ves nad Žitavou, ord. 12.6.2010 (inkardinovaný v Nitrianskej diecéze); diakon 1.10.2009 Ba-Svätej Rodiny; kaplán 1.7.2010 Nové Zámky, 1.7.2012 Topoľčany, 1.7.2015 Trenčín-Orechové, 2017 Trenčín

 

 

Mgr. Štefan Legény 1.10.2003 – 1.6.2004
nar. 1979 v Banskej Štiavnici, ord. 12.6.2004 (od 14.2.2008 inkardinovaný v Banskobystrickej diecéze); diakon 2003 Ba-Svätej Rodiny; kap. 12.6.2004 Trnava-sv. Mikuláš, 1.7.2006 Topoľčany, 1.7.2007 Banská Štiavnica; adm. 1.7.2008 Banská Belá; kap. apríl 2015 Slovenská Ľupča; ukončenie pastoračnej služby jún 2015

 

 

Mgr. Peter Čižmár 1.10.2002 – 1.6.2003
nar. 1979 v Partizánskom, ord. 12.6.2004; diakon 2002 Ba-Svätej Rodiny (DK Zrkadlový háj), 6.6.2003 Zlaté Moravce; kap. 12.6.2004 Levice, 1.7.2005 Banská Štiavnica, 10.11.2005 Preseľany, 1.11.2006 Skalica, 1.7.2008 Malacky, 1.7.2012 Ba-Dúbravka, 1.7.2013 Ba-Blumentál, 1.7.2014 Ba-Sedembolestnej Panny Márie; far. 1.7.2015 Plavecký Mikuláš

 

 

Mgr. Attila Bencze 2000 – 2001
nar. 1977 v Nových Zámkoch, ord.9.6.2001 (od 14.2.2008 inkardinovaný v Trnavskej arcidiecéze);diakon 2000 Ba-Svätej Rodiny (DK Zrkadlový háj), 2001 Šaľa; kap. 1.10.2001 Dunajská Streda; adm. 1.7.2003 Tomášikovo; šk.dekan 1.8.2005 dekanát Galanta; adm. 2011 Topoľníky, 2013-2014 Veľké Blahovo; ukončenie pastoračnej služby 2014

* Iní kňazi pastoračne činní vo farnosti

 

Mons. ThDr. Marián Gavenda 2005 – 2013
nar. 1963 v Trenčíne, ord. 9.4.1994 (do 1995 v Nitrianskej diecéze); kap. 1994 Topoľčany; štúdiá 1994 Rím; kap. 1.7.1995 Ba-Najsv. Trojice, 1.7.1996 Levice; 20.9.1996 prefekt kňazského seminára Ba; správca kostola 15.4.1997 Ba-Milosrdní bratia, šéfredaktor KN; výp. 1.3.2000 kňazský seminár Ba; konzultor 2000; pápežský prelát; výp. 2005 Ba-Svätej Rodiny, 7.8.2008 Ba-Najsv.Trojice; far. 1.7.2009 Ba-Devín

 

ThLic. Daniel Dian 1995 – 2005
nar. 1953 v Púchove, ord. 6.6.1976 (inkardinovaný v Nitrianskej diecéze); kap. 1976 Pruské, 1976 Nitra-Horné mesto, 1978 Považská Bystrica, 1979 Papradno; 1980 ZVS; kap. 1981 Púchov; adm. 1983 Ostratice; šéfredaktor časopisu Duchovný pastier; výp. 1993 Ba-Sv. Rodiny (DK Zrkadlový háj), 1.2.2005 Ba-Nové Mesto; od 2010 bez farnosti