Farské oznamy (3. adventná nedeľa, 16. december 2018)

Liturgický kalendár

Úmysly

Nedeľa

16.12. 3. ADVENTNÁ NEDEĽA 7.30 + manžel Ján 9.00 JV + otec a brat 10.30 JV za farníkov 18.00 + rodičia

Pondelok

17.12.   6.15 + rodičia Ondrej a Mária 18.00 JV za obrátenie vnučky Moniky, jej manžela Martina a za kresťanský krst ich dcéry Timejky

Utorok

18.12.

  6.15 + Pavol a rodičia 18.00 JV + švagor Ján a krstná Rozália Streda 19.12.   6.15 + Teodor a Anna 18.00 JV + Karol a Magdaléna Štvrtok 20.12.   6.15 JV + členovia rodiny 18.00 + rodičia

Piatok

21.12.   6.15 JV za Božiu pomoc pre Hildu 18.00 + manžel Jozef a rodičia z oboch strán

Sobota

22.12.   7.30 + Vendelín, Justína a Denisa      

Nedeľa

23.12. 4. ADVENTNÁ NEDEĽA 7.30 + rodičia Mária a Ivan 9.00 + manžel a rodičia 10.30 JV za farníkov 18.00 JV + rodičia Mária, František a Juraj Iniciálky: JV – o. Juraj Vittek, AŠ – o. Andrej Šottník, JD – vdp. Juraj Drobný   Vianočné oblátky Dnes po sv. omšiach o 7.30 a 9.00 si môžete v pastoračnom centre zakúpiť vianočné oplátky, ktoré napiekli naši seniori. Vstup do pastoračného centra bude otvorený zvonka. Rorátne sv. omše Ešte v tomto týždni Vás pozývame na sv. omše na úsvite pri sviečkach. V našej farnosti slávime tieto sv. omše od pondelka do piatku o 6:15 hod. Zároveň vás pozývame, aby ste si priniesli lampášik – symbol živej viery. Ten budeme každý deň na roráty nosiť z domu zažatý ako vyjadrenie živej a horiacej viery. Vo štvrtok ráno bude omša po latinsky a na zvýraznenie očakávania prichádzajúceho Pána, je táto omša slávená ad orientem. Po ranných omšiach sú veriaci srdečne vítaní v pastoračnom centre, kde ich budú čakať chutné raňajky. Na piatočnú rannú omšu na úsvite pozývame zvlášť rodinky s deťmi a mládež. Katechéza pre dospelých V utorok po večernej sv. omši  budú v Pastoračnom centre katechézy pre dospelých. Detská sv. omša V stredu bude detská sv. omša spojená s katechézou prvoprijímajúcich detí. Pol hodiny pred sv. omšou sa prvoprijímajúci stretnú v Pastoračnom centre s animátormi. Koledovanie Dobrej noviny Aj tento rok sa naša farnosť zapojí  do koledníckej akcie Dobrá novina.  Pozývame všetky deti, ktoré by sa chceli stať koledníkmi na prípravné stretnutia, ktoré sa uskutočnia dnes a nasledujúcu nedeľu o 15:30. Koledovať sa pôjde 26.12. Kto má záujem o návštevu koledníkov, môže sa zapísať na hárok, ktorý je pri sakristii. Výstava betlehemov Ešte dnes si po sv. omši môžete pozrieť výstavu betlehemov v Pastoračnom centre. Zapisovanie omší Od pondelka, po rannej a večernej svätej omši cez týždeň (nie v nedeľu!)bude možnosť v sakristii zapisovať úmysly omší na prvý polrok 2019. Kvôli veľkému záujmu je možné zapísať pre každého len jednu omšu v nedeľu a jednu cez týždeň – viac neskôr, keď zostane miesto. Vianočná spoveď Spoločná svätá spoveď za účasti viacerých spovedníkov bude v našej farnosti najbližšiu sobotu od 15.00-17.00h. V Kostole Sedembolestnej Panny Márie bude vianočná spoveď v nedeľu od 15.00h do večernej sv. omše o 18.00. V kostole na Daliborovom námestí sa bude spovedať už v tento pondelok (zajtra – u nás nespovedáme) od 15.00 do večernej sv. omše o 18.00. Prosíme, aby ste si sv. spoveď nenechávali na posledné dni pred sviatkami, aby sme mohli vyspovedať tých, ktorí to súrne potrebujú.Možno sa to nezdá, ale pri spoločných spovediach čakáte menej. Úradné hodiny Úradné hodiny v tomto týždni budú len v stredu v obvyklom čase. Kniha Mons. Gavendu, farská knižnica Pred Vianocami je opäť v ponuke ďalšia kniha Mons. Gavendu „Retro-vízie“, ktorú si môžte zakúpiť v sakristii. Je to dobrý tip na vianočný darček. Pripomíname, že farská knižnica bude už tento týždeň a počas sviatkov zatvorená. Prístupná bude opäť po Zjavení Pána.  ]]>