Farské oznamy (13. máj 2018, 7. veľkonočná nedeľa)

7. VEĽKONOČNÁ NEDEĽA 7.30 za Božiu pomoc a ochranu Panny Márie pre rodinu
9.00 JV + Anna, Peter, Anna a Dušan
18.00 MK + rodičia, brat Dušan a synovec Maťko

Sv. Mateja, apoštola, sviatok 7.00 JV + Jozef, Mária a starí rodičia z oboch strán
18.00 + rodičia Vasil a Oľga

7.00 + starí rodičia z oboch strán a Hedviga
18.00 JV + rodičia z oboch strán

Sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka, spom. 7.00 MK za dobrodincov Oratória
18.00 JV + brat a rodičia

7.00 MK + manžel František a + rodičia
18.00 JV + rodičia Ján a Júlia a manžel Ján

7.00 JV poďakovanie za Božiu pomoc
18.00 za milosť viery pre deti

7.30 za nenarodené deti

ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO,

slávnosť

7.30 MK na úmysel
9.00 + rodičia
18.00 JV + Ján, Mária a ostatná rodina

Iniciálky: JV – o. Juraj Vittek, AŠ – o. Andrej Šottník, MK – vdp. Martin Kramara

Katechéza pre dospelých, detská omša, rodičia prvoprijímajúcich

V utorok po sv. omši bude mať katechézu skupina o. Juraja. Skupina o. Andreja v tomto týždni katechézu nebude mať kvôli Biblickej olympiáde. V stredu nebude detská sv. omša. V piatok od 17.00h bude v kostole nácvik detí na slávnosť prvého svätého prijímania. Prosíme, aby ste sa v tieto dni modlili ruženec v pastoračnom centre. V sobotu dopoludnia budeme spovedať prvoprijímajúce deti. Rodičov a príbuzných povzbudzujeme na sv. spoveď počas týždňa (spovedáme pol hodinu pred sv. omšou).

Slávnosť prvého svätého prijímania

Tento týždeň naša farnosť prežíva radosť z prvého svätého prijímania našich detí. Slávnosť prvého svätého prijímania bude na budúci týždeň v nedeľu o 11.00h. Prosíme, aby ste zvážili účasť na tejto omši, zvlášť tí, ktorí nevydržia počas sv. omše stáť, a vybrali si prípadne inú sv. omšu vzhľadom na množstvo detí (je ich 55) a ich rodinných príslušníkov. Do kostola budú pustení najprv štyria členovia rodiny na každého prvoprijímajúceho (nech sa rodina rozhodne, komu dá prednosť) a až potom ostatní veriaci, kedy už bude ťažko nájsť miesto na sedenie. Prosíme o pochopenie a toleranciu.

Ohlášky

Rektorát kňazského seminára nás žiada o vykonanie nasledovných ohlášok: „Peter Repko, narodený 12. novembra 1993 v Bratislave, syn Jána Repku a Zuzany, r. Kubičkovej, seminarista v Kňazskom seminári v Bratislave, bude dňa 16. júna 2018 vysvätený za diakona. Kto by vedel o nejakej cirkevnoprávnej prekážke, je povinný to nahlásiť na farskom úrade.“

Farský detský letný tábor

Všetky deti našej farnosti vo veku od 7-13 rokov pozývame na farský letný detský tábor LAB-oratórium. Ak chcete urobiť niečo pre rozvoj viery a kresťanskej kultúry vašich detí, je to dobrá voľba. Tábor sa uskutoční v dňoch 29. júla – 5. augusta v Jedlinách (pod Tríbečom). Cena je 140 €. Prihlášky sú k dispozícii v sakristii a na webe farnosti. Dieťa môžte prihlásiť na farskom úrade alebo v stredu po detskej omši.

Tábor rodín

Pozývame rodiny na Farský rodinný tábor, ktorý sa uskutoční 8. – 12. augusta v zariadení Rodinkovo v Belušských Slatinách. Podrobnosti a kontakty nájdete na výveske pri východe z kostola.

Kurz lektorov

Katolícke biblické dielo v spolupráci s RKCMBF UK a Bratislavskou arcidiecézou organizuje Kurz lektorov, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. júna 2018 v Aule Benedikta XVI. teologickej fakulty. Viac informácií, program aj kontakt na registráciu na nachádzajú na nástenke. Povzbudzujeme k účasti všetkých, ktorí v našej farnosti čítajú počas liturgie Božie Slovo alebo by chceli v budúcnosti čítať, aby sa zúčastnili na tomto kurze. Farnosť im výdavky uhradí. Prosíme, aby ste svoju účasť oznámili niektorému z kňazov.

Oslava sviatku sv. Filipa Nériho

Blíži sa sviatok sv. Filipa Nériho, 26. máj. Sviatok oslávime už v predvečer, v piatok 25. mája. Tento týždeň začneme v stredu novénu k tomuto nášmu patrónovi spojenú s požehnaním s jeho relikviami. Novéna sa bude konať po večerných sv. omšiach. Srdečne všetkých pozývame k duchovnému spoločenstvu s týmto majstrom duší.