Farské oznamy (4. novembra 2018, 31. cezročná nedeľa)

31. CEZROČNÁ NEDEĽA 7.30 + členovia rodiny
9.00 JV za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu
18.00 JD + švagriná Drahoslava

7.00 + Jozef, rodičia a starí rodičia
18.00 + členovia Ružencového bratstva

7.00 + Alexander, rodičia a starí rodičia
18.00 + súrodenci a rodičia

7.00 + manžel Jozef, rodičia Jozefa a Ján
18.00 za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu

7.00 za zdravie a Božie požehnanie pre deti
18.00 + rodičia Ján a Mária a ostatní zomrelí príbuzní

Výročie posviacky Lateránskej baziliky, sviatok 7.00 + manžel a rodičia
18.00 + členovia rodiny

Sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka 7.30 + Mydland Jola

32. CEZROČNÁ NEDEĽA 7.30 JD za bohoslovcov a za nové povolania
9.00 + rodičia a starí rodičia
18.00 + manžel, rodičia z oboch strán, Kristína a ostatní príbuzní

Stretnutie klubu kresťanských seniorov

V pondelok 5. novembra o 15.30h bude v Pastoračnom centre stretnutie Klubu kresťanských seniorov. Program a pozvánka sú na nástenke pri vchode do kostola. Ste srdečne pozvaní.

V utorok po sv. omši budú v pastoračnom centre katechézy pre dospelých.

Detská sv. omša

V stredu bude detská sv. omša spojená s katechézou prvoprijímajúcich detí. Pol hodiny pred sv. omšou sa prvoprijímajúci stretnú v Pastoračnom centre s animátormi.

Popoludnie spoločenských hier

Srdečne pozývame všetkých na herné popoludnie v pastoračnom centre pri Kostole Sv. rodiny, ktoré sa uskutoční v nedeľu 18.11.od 14:30. Organizátori zabezpečia dostatok modernych spoločenských hier pre deti i dospelých, ale môžete si priniesť aj vlastné. Pozývame všetkých prísť si zahrať rôzne typy hier a aj takouto formou utužiť naše farské spoločenstvo.

Lectio divina

V stredu 7. novembra 2018 sa o 20.00 hod. v Katedrále sv. Martina uskutoční modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina , ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Téma rozjímania má názov Pane, ty si mi povedal: „Kúp si to pole“

Svätomartinské trojdnie

Bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský v spolupráci s pánom Radoslavom Števčíkom, starostom MČ Bratislava – Staré Mesto, pozývajú na program slávnosti sv. Martina, patróna Bratislavskej arcidiecézy a mesta Bratislavy. Duchovný program slávenia Svätomartinského trojdnia v dňoch 9.-11. novembra 2018 má názov „Život sv. Martina môže každému človeku pomôcť rozpoznať vo svojom srdci pozývajúci Boží hlas.“ Témy jednotlivých príhovorov a mená kazateľov nájdete na plagáte.

Svätomartinská zbierka

Na budúcu nedeľu 11. novembra 2018 sa bude pri všetkých sv. omšiach konať tradičná dobročinná Svätomartinská zbierka. Jej účelom je v tomto roku poskytnutie podpory na výstavbu spoločenskej miestnosti pre 240 ľudí v pastoračnom centre bl. Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom, ktoré je zamerané na preventívnu, formačnú a uzdravujúcu službu pre mladých ľudí.